Bifogade filer
Prenumeration
Du har en aktiv prenumeration.
Prenumerera på pressmeddelanden från Impala Nordic via email.
Du prenumererar på följande språk.
Välj vilka språk du vill prenumerera på.
Modular Finance AB kommer att hantera vissa av dina personuppgifter om du väljer att prenumerera. Mer information om vår personuppgiftshantering finns här.
Vem äger bolaget?
All ägardata du vill ha finns i Holdings!
2025-11-11 13:15:00
Impala Nordic kommenterar Carbiotix AB (publ) (“Carbiotix” eller “Bolaget”) kvartalsrapport för det tredje kvartalet 2025.
Carbiotix presenterar ett kvartal med fortsatt uppbyggnad av kommersiella förutsättningar och en mer kontrollerad kostnadsbild. Efter kvartalets utgång har Bolaget dessutom tecknat två NutraCycle Joint Commercial Development Agreements (JCDA), först med en av världens största vinproducenter och därefter med en av världens största dadelproducenter. Vår helhetsbild är att investeringscaset kvarstår och att konvertering till licens och drift blir avgörande steg under 2026.
Läs hela kommentaren här