Prenumeration
Du har en aktiv prenumeration.
Prenumerera på pressmeddelanden från Impala Nordic via email.
Du prenumererar på följande språk.
Välj vilka språk du vill prenumerera på.
Modular Finance AB kommer att hantera vissa av dina personuppgifter om du väljer att prenumerera. Mer information om vår personuppgiftshantering finns här.
Vem äger bolaget?
All ägardata du vill ha finns i Holdings!
2026-05-15 15:00:00
Impala Nordic har intervjuat Jon Levin, VD för Divio Technologies AB (publ) (“Bolaget” eller “Divio”) i podden FinVoices.
I avsnittet berättar Jon om Divios affärsmodell, den nya "modellen" som är agency-strategin, och varför Bolaget ser 2026 som ett viktigt år för att visa styrkan i verksamheten.
Samtalet berör även kundbasen med över 800 betalande kunder, Bolagets konkurrensfördelar, arbetet mot ett positivt kassaflöde och hur det nya kapitalet ska användas för att stärka den kommersiella tillväxten. Avslutningsvis blickas det framåt och diskuteras vilka milstolpar Divio vill uppnå de kommande 12 månaderna.
Klicka här för att lyssna på avsnittet.