Bifogade filer
Prenumeration
Du har en aktiv prenumeration.
Prenumerera på pressmeddelanden från Investor Studios via email.
Du prenumererar på följande språk.
Välj vilka språk du vill prenumerera på.
Modular Finance AB kommer att hantera vissa av dina personuppgifter om du väljer att prenumerera. Mer information om vår personuppgiftshantering finns här.
2025-04-23 09:15:00
Med anledning av tre nya emitterade ränteobligationer kommer Investor Studios klockan 13.00 sända en intervju med Fredrik Johansson, vd för Energifonden Sverige där bolaget och villkoren för ränteobligationerna presenteras. Bolaget erbjuder ränteobligationer med 3, 4 och 5 års löptid vilka ger 7, 8 respektive 9 procents ränta på helåret.
Länk till sändning: https://www.youtube.com/watch?v=BEL3HaVAIjg
Investor Update är en digital livesänd pressträff med aktuella bolag som produceras av Investor Target IR & Kapital i samarbete med Investor Studios och Stockpicker. Presentationen är ett betalt samarbete med bolaget som medverkar och oberoende av Investor Studios redaktionella produktioner. Klicka här för att läsa mer.