Bifogade filer
Prenumeration
Du har en aktiv prenumeration.
Prenumerera på pressmeddelanden från Qlucore via email.
Du prenumererar på följande språk.
Välj vilka språk du vill prenumerera på.
Modular Finance AB kommer att hantera vissa av dina personuppgifter om du väljer att prenumerera. Mer information om vår personuppgiftshantering finns här.
Beskrivning
Land | Sverige |
---|---|
Lista | First North Stockholm |
Sektor | Hälsovård |
Industri | Medicinteknik |
2022-06-10 14:30:00
Qlucore - listat på Nasdaq First North - deltar på Micro Cap Invest den 15 juni 2022. VD, Carl-Johan Ivarsson, presenterar kl 13:45.
Qlucores mjukvara skapar möjligheter för förbättrad cancervård. Detta är möjligt genom avancerad visualisering, byggd på matematik och biologi, vilket gör det lättare för analytiker och patologer att fastställa snabbare och mer exakta diagnoser.
Micro Cap Invest är en livesänd, kostnadsfri och digital investerarträff som äger rum den 15:e juni. Här ges du som investerare en unik inblick i några av de hetaste Micro Cap-bolagen på marknaden.
Presentationen livesänds och anmälan görs här.