Bifogade filer
Prenumeration
Vem äger bolaget?
All ägardata du vill ha finns i Holdings!
Vårens deckarutgivning är stark med böcker som Alla ljuger av Camilla Grebe, Brinn mig en sol av Christoffer Carlsson och Paradis City av Jens Lapidus. De och 39 andra böcker lyfts nu hos Bokus inför påsken. Kampanjen görs i ett försök att få svenskarna att haka på den norska trenden ”påskekrim”.
– Deckare är redan otroligt stort i hela Norden. Men i Norge är påsken den tidpunkt då deckarförsäljningen verkligen skjuter i höjden – vi hoppas att vi kan skapa en liknande påsktrend här i Sverige, säger Henrik Graan, Marknadsansvarig på Bokus.
Alla de 42 deckarna finns tillgängliga till extra bra priser på Bokus fram till den 5 april. Här är hela listan: https://www.bokus.com/paskens-deckare
För mer information vänligen kontakta Henrik Graan, Marknadsansvarig för Bokus, via henrik.graan@bokhandelsgruppen.se.
